تبلیغات
بسکتبال nba - مصاحبه با آرن داودی و دیدگاه او درباره افت لیگ
 
بسکتبال nba
بسکتبال برترین ورزش جهان
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : امیر T
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما در فصل جدید (2012--2013) NBA کدام ستاره بیشترین آمار امتیاز(PPG) را بدست میآورد?
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تماس با ما

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


کد گالری

ابزار وبلاگنویسان


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سطح كیفی این فصل از لیگ برتر بسكتبال از نظر بسیاری از بازیكنان و كارشناسان پایین بود و همین مساله انتقادهای زیادی را به تیم‌ها وارد كرد. در همین بین بسیاری از بازیكنان بزرگ بسكتبال ایران اعتقاد داشتند كه رقابت فشرده‌ای وجود ندارد و به جز چند تیم، بیشتر باشگاه‌ها سطح بالایی ندارند. خبرنگار ایسنا در ادامه بررسی دلایل افت رقابت‌ها به گفت و گو با آرن داوودی پرداخت كه او نیز موافق افت سطح كیفی لیگ است. گارد راس تیم بسكتبال ذوب‌آهن، آغاز لیگ برتر بلافاصله پس از جام ملت‌ها را دلیل اصلی این مساله می‌داند كه مشروح گفت‌ و گو با این بازیكن را در ادامه می‌خوانید.

در این روزها كه مصدوم هستید از كنار زمین رقابت‌ها را تماشا می‌كنید. این فصل از رقابت‌های لیگ برتر چگونه است؟

با توجه به شرایطی كه تیم‌ها رقابت‌شان را آغاز كردند، افت سطح كیفی لیگ قطعی بود. پس از اینكه تیم ملی از جام ملت‌ها بازگشت بدون هیچ استراحتی لیگ برتر آغاز شد. به همین دلیل بسیاری از بازیكنان استراحتی نداشتند و بدون تمرین‌های آماده‌سازی پیش‌فصل وارد چرخه رقابت شدند. لیگ برتر با هفته‌ای دو بازی آغاز شد و بازیكنان و تیم‌ها در جریان مسابقه‌ها به هماهنگی رسیدند كه همین مسئله یكی از مهم‌ترین دلایل افت لیگ برتر بسكتبال شد. نیم فصل نخست با شرایط خاصش به پایان رسید و در نیم فصل دوم با چند تغییر در برنامه رقابت‌ها، بازیكنان دوباره باید به میدان بروند. البته فكر می‌كنم نیم فصل دوم نسبت به هفته‌های نخست لیگ بار فنی و تاكتیكی بیشتری دارد.

ادامه مطلب را از دست ندهید....


بسیاری از كارشناسان افت زیادی در لیگ می‌بینند. شما با این نظر موافق هستید؟

صد درصد. سطح كیفی این فصل از لیگ برتر بسكتبال پایین آمده است و خودمان در این مسئله مقصر هستیم. خیلی از تیم‌ها دقیقه 90 بسته شده‌اند و بدون هیچ تمرینی لیگ را آغاز كرده‌اند. دیدارها در هفته‌های نخست جذاب نبود و حالا نیم فصل دوم شرایط كمی بهتر شده است. در همین چند دیداری كه در نیم فصل دوم داشتیم تحول تمامی تیم‌ها مشهود بود و به نظرم هماهنگی‌ها بهتر شده است. امیدوارم هرچه زودتر مشكل تمامی تیم‌ها حل شود تا بازیكنان و مربیان بدون هیچ دغدغه فكری تنها تلاش كنند.

دلیل اصلی این افت چیست؟

در این فصل از رقابت‌ها وضعیت بسیاری از باشگاه‌ها مشخص نبود. به طور مثال درباره تیم خودم صحبت می‌كنم. ذوب آهن تا آخرین روز برنامه‌ای برای تیم بسكتبالش نداشت و بدون هیچ تمرینی وارد لیگ شد. متاسفانه همین وضعیت در طول رقابت‌ها تاثیر زیادی بر نتایج گذاشت و خیلی‌ها از سطح كیفی لیگ انتقاد كردند. این شرایط تا امروز نیز ادامه‌دار شده‌است و بازیكنان با دغدغه به میدان می‌روند و تمركزی ندارند. همین شرایط اجازه نمی‌دهد تا ورزشكاران از صد درصد توانشان استفاده كنند.

كم شدن تعداد بازیكنان خارجی منتقد‌ین زیادی داشت. نظر شما در مورد این تصمیم چیست؟

به نظر من با حضور بازیكنان خارجی سطح بسكتبال بهتر می‌شود. در زمانی كه جوان بودیم، كنار همین خارجی‌ها تجربه كسب كردیم و حرفه‌ای شدیم. به نظرم وقتی یك بازیكن جوان در طول هفته كنار بسكتبالیستی قدرتمند كه خارجی است حاضر می‌شود، تجربه بین‌المللی پیدا می‌كند و در آینده می‌تواند برای تیم ملی و برابر حریفان خارجی موثرتر باشد. حضور در كنار بازیكن خارجی تجربه‌ای است كه برای هر ورزشكاری ضروری است. در كنار این مسئله بازیكنان خوب خارجی، بسكتبال را جذاب‌تر می‌كنند و می‌توانند رضایت مردم را جلب كنند. زمانی كه بازیكنان خارجی برابر ایرانی‌ها قرار می‌گیرند بازیكنان مجبور می‌شوند از تمام توان خود استفاده كنند تا از او برتر باشند. در نهایت فكر می‌كنم اگر تعداد بازیكنان خارجی دو نفر می‌شد شرایط بهتر بود.

این فصل فرصتی برای خودنمایی جوانان بود. بازیكنان جوان را چطور ارزیابی می‌كنید؟

جوانان بسیار خوبی داریم. با انگیزه و انرژی زیادی تمرین می‌كنند و به نظرم پتانسیل حرفه‌ای شدن دارند. همین جوانان در غرب آسیا نیز قهرمان شدند. فكر می‌كنم در آینده عملكرد بهتری خواهند داشت. نكته با اهمیت این است كه جوانان ما با دانش هستند و اگر حمایت شوند و تجربه كسب كنند در آینده تضمین كننده بسكتبال خواهند شد. به نظرم مربیان باید بیشتر از جوانان استفاده بكنند. این بازیكنان 50 تا 60 درصد اصول بسكتبال را به خوبی فهمیده‌اند و هرچه بیشتر از آن‌ها كار كشیده شود، برایشان بهتر است. جوانان باید راه بزرگان این ورزش را ادامه دهند تا ایران در آینده نیز قدرتمند باشد. بسكتبال ورزش تمرین و هماهنگی است و جز با تلاش و تمرین نمی‌توان در آن موفق بود. این جوانان در این فصل برای خود میدانی پیدا كرده‌اند كه رشد كنند.

پس كم شدن تعداد بازیكنان خارجی به سود بسكتبال شد؟

همانطور كه گفتم تجربه حضور در كنار و برابر بازیكنان خارجی برای رشد ورزشكار ضروری است. تمرین مفید و فنی در اولویت قرار دارد تا در كنار مسابقه و تجربه حضور در میدان جوانان را رشد دهد. زمانی كه یك بازیكن خارجی در تمرین برابر بازیكن جوان قرار بگیرد در ابتدا بازیكن ایرانی انگیزه پیدا می‌كند و پس از آن با سبك بسكتبال كشوری دیگر آشنا می‌شود. هر قسمت از دنیا بسكتبالی متفاوت دارد كه جوانان باید با آنها آشنا بشوند.

در این فصل 12 بازیكن خارجی در ایران بودند. سطح كیفی آنها چگونه است؟

بازیكنان خارجی این فصل كه در تیم‌ها حاضر هستند، نسبت به سال گذشته سطح پایین‌تری دارند. فكر می‌كنم لیگ ایران در گذشته خارجی‌های بهتری داشت. معتقدم تنها بازیكن خوب این فصل در لیگ برتر بسكتبال لورن وودز است. البته در مرحله پلی آف 12 بازیكن خارجی دیگر نیز وارد ایران می‌شوند. امیدوارم بازیكنان خارجی بهتری به ایران بیایند و با افزایش تعداد خارجی‌ها رقابت‌های بهتری داشته باشیم.

جوانان امروز ایران پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارند؟

دوباره تاكید می‌كنم این جوانان سطح بالایی دارند. انگیزه‌ای كه در آنها می‌بینم فوق‌العاده است. در همین تیم ذوب‌آهن جوانانی داریم كه فوق‌العاده هستند. این بازیكنان تنها باید اعتماد به نفس پیدا كنند و از رقابت نترسند. اگر این جوانان در چند مسابقه بدون استرس برابر بزرگان ایران حاضر شوند پس از مدتی شاهد برتری آنها خواهیم شد. باید به آنها اعتماد كرد و زمان در اختیار آنها گذاشت.

در صحبت‌هایت به تیم ملی اشاره كردی. آیا نتیجه تیم ملی در وضعیت بازیكنان و لیگ برتر تاثیر گذاشت؟

به نظر من نه. ناكامی ایران در چین هیچ تاثیری بر لیگ برتر نداشت. ما در آنجا یك اشتباه كردیم و در دیداری كه باید برنده می‌شدیم، جنگ نكردیم و باختیم. تنها با یك شكست پنجم آسیا شدیم و با آن شرایط به ایران بازگشتیم. به نظر من این نتیجه تاثیری بر شرایط لیگ نگذاشت.

نمانیده ایران در باشگاه‌های غرب‌آسیا هستید. مرحله نخست را چگونه می‌بینید؟

رقابت با مدافع عنوان قهرمانی در مرحله نخست دشوار است. دیگر تیم این گروه پتروشیمی ایران است كه بازیكنان خوبی به خدمت گرفته است و هر روز به هماهنگی بهتری می‌رسد. كار دشواری داریم كه امیدوارم بتوانیم با موفقیت آن‌ را به پایان برسانیم. شرایط ذوب‌آهن منحصر به فرد است.

مصدومیتت شدید است؟

از ناحیه مچ پا آسیب دیده‌ام كه دكترها گفته‌اند در رفتگی دارد. فعلا هیچ‌چیز مشخص نیست و مشغول فیزیوتراپی هستم. امیدوارم مشكلی نباشد تا در تركیب تیم باشم.نوع مطلب : اخبار روز، گزارش، 
برچسب ها : مصاحبه با آرن داودی و دیدگاه او درباره افت لیگ، مصاحبه با، آرن داودی، و دیدگاه او درباره افت لیگ، لیگ برتر بسكتبال،