تبلیغات
بسکتبال nba - همه چیز درباره رفت و برگشت حامد حدادی
 
بسکتبال nba
بسکتبال برترین ورزش جهان
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : امیر T
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما در فصل جدید (2012--2013) NBA کدام ستاره بیشترین آمار امتیاز(PPG) را بدست میآورد?
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تماس با ما

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


کد گالری

ابزار وبلاگنویسان

محبوبیت حامد حدادی در بین هواداران ممفیس گریزلیز، امضای یك ساله قرارداد او را قطعی كرد و از طرفی داستان قرارداد دو میلیون دلاری حامد حدادی با ممفیس که فسخ شد چه بود؟


ماجرای حامد حدادی

برای اطلاع کامل از این ناجرا ادامه مطلب را بخوانید...محبوبیت ، حامد حدادی را به ممفیس بازگرداند

حدادی جمعه شب با امضای قرارداد جدیدی برای یك سال دیگر به ممفیس پیوست.

سنتر دو متر و 18 سانتیمتری تیم ملی ایران كه سه سال پیاپی برای ممفیس گریزلیز در لیگ ان. بی. ای. بازی كرده ، روز جمعه (نهم دی 1390) پس از ورود به خاك آمریكا، درحالیكه هنوز قراردادی با این باشگاه امضا نكرده بود، به تماشای بازی تیم ممفیس گریزلیز مقابل هیوستون راكتس رفت. دیداری كه با اولین پیروزی فصل ممفیس و استقبال گسترده طرفداران حامد حدادی در ورزشگاه فدكس فروم روبرو شد.

** مدیر عامل باشگاه ممفیس تحت تأثیر قرار گرفت

حدود هفده هزار تماشاگر این دیدار، با دیدن تصویر حامد حدادی در مانیتور بزرگ سالن، به وجد آمدند. آنها كه حامد را در روی نیمكت ذخیره ها، در كنار بازیكنان تیم می دیدند، به احترام سنتر قدیمی تیم خود، ایستادند و به ابراز علاقه پرداختند.

این صحنه از چشمان 'كریس والاس' مدیرعامل تیم ممفیس گریزلیز دور نماند و او صبح شنبه قراردادی یكساله با حدادی امضا كرد.

** سه جای خالی در تركیب ممفیس و مصدومیت سه بازیكن دیگر

حدادی 26 ساله در پایان بهار امسال و پس از رقابتهای فصل گذشته لیگ، با باشگاه ممفیس قرارداد محدود كننده موسوم به 'كوالیفاینگ كانتراكت' به امضا رساند، ولی باشگاه ممفیس كه طبق این قرارداد، از شرایط بهتری نسبت به دیگر باشگاه ها برای به خدمت گرفتن وی سود می برد، سه روز پیش از آغاز فصل جدید، آن قرارداد را فسخ كرد.

ممفیس با توجه به آنكه همچنان سه جای خالی برای جذب بازیكن داشت، و همچنین سه بازیكن مصدوم در تركیب جدید خود می دید، با نظر كریس ولاس، دوباره برای به خدمت گرفتن حامد حدادی وارد مذاكره شد.

** ضرورت تقویت نیمكت ذخیره ها در فصل جدید

در فصل جدید ان. بی. ای. كه رقابتها از 84 بازی به 66 دیدار كاهش یافته و تیمها باید در زمان محدود تری بازیهای فشرده ای را برگزار كنند، احتمال آسیب دیدگی بازیكنان تاثیرگذار بیشترشده و باشگاه هایی موفق تر هستند كه نیمكت ذخیره قوی تری دارند.

'لیونل هولینز' سرمربی ممفیس كه شناخت خوبی روی حامد حدادی داشت، به كریس والاس توصیه كرد تا حامد را به این تیم بازگرداند.چرا كه ممفیس گریزلیز هیچ بازیكن ذخیره ای در پست سنتر ندارد.

از سوی دیگر طبق گفته های منابع نزدیك به باستن سلتیكس، این باشگاه نیز خواهان حامد حدادی بود. همچنین از تیم های لس آنجلس كلیپرز و میلواكی باكس هم به عنوان تیم هایی كه بدنبال سنتر جایگزین هستند، و خواهان جذب حامد بودند نام برده می شود. بدین ترتیب باشگاه سه سال گذشته حامد حدادی، سرانجام با سنتر سابق خود قراردادی جدید منعقد كرد.

** آمادگی حدادی به خاطر بازی در ایران

در آغاز فصل جدید بیشتر بازیكنان از اضافه وزن رنج می برند، اما حضور حامد در سوپر لیگ ایران كمك بسیاری بود تا او در فرم ایده آلش بماند. البته پس از آنكه حامد حدادی در پایان فصل گذشته ان. بی. ای.راهی ایران شد، به همراه تیم ملی به رقابتهای قهرمانی آسیا اعزام شد و بعد از آنكه به ایران بازگشت با توصیه مربیان باشگاه ممفیس به بازی ادامه داد. در بازگشت از آن رقابتها، حامد از یك تیم چینی پیشنهادی دریافت كرد.

هرچند كه ممفیسی ها از حامد خواسته بودند كه پیشنهاد تیم چینی را قبول كند، اما وی به تیم حفاری اهواز، نماینده زادگاه خود درسوپر لیگ ایران رفت و نیم فصل برای این تیم بازی كرد.

همین باعث شد تا شرایط او از نظر آمادگی جسمانی مطلوب باشد تا حدادی كه در 31 بازی فصل گذشته ان. بی. ای.، به طور میانگین 4/2 امتیاز در هر بازی كسب كرد، بار دیگر به این تیم بازگردد. میانگین امتیاز آوری و ریباند حدادی در مجموع سه فصل گذشته در تیم ممفیس گریزلیز 2/2 امتیاز و 2/2 ریباند در 86 بازی است.

** حدادی باید تا هفته سوم صبر كند

تیم ممفیس گریزلیز در آغاز هفته دوم رقابتهای فصل جدید لیگ ان. بی. ای. در چهارمین بازی خود در شهر شیكاگو به مصاف شیكاگو بولز می رود، اما حامد حدادی كه هنوز منتظر تبدیل ویزایش به ویزای كار و تنظیم مدارك مربوط به اقامتش می باشد، باید تا هفته سوم صبر كند.

** حدود یك و نیم میلیون دلار مبلغ قرارداد حدادی

گفته میشود، قرارداد حامد حدادی با باشگاه ممفیس گریزلیز، بیش از پنجاه درصد پیشنهاد باشگاه باستن سلتیكس و حدود یك و نیم میلیون دلار است.

حضور حامد حدادی و ارسلان كاظمی دو بسكتبالیست ایرانی در رقابتهای ان. بی. ای. و ان. سی. ای. ای. باعث استقبال گسترده ایرانیان مقیم آمریكا، از ورزش بسكتبال شده است.داستان قرارداد دو میلیون دلاری حامد حدادی با ممفیس که فسخ شد چه بود؟

ماجرای حامد حدادی


خبر پس گرفتن قرارداد دو میلیون دلاری که پیش از این ممفیس برای فصل جاری به حامد حدادی پیشنهاد داده بود برای جامعه بسکتبال ما ناگوار بود. برای همه بسکتبال دوستان ایرانی این سوال پیش آمده بود که آیا ممفیس دیگر حامد را نمی خواهد؟ یا آینده حامد در لیگ چه خواهد شد؟

در مورد اینکه چرا این تیم قراردادش را پس گرفته است شایعات و گمانه زنی ها فراوان بود، واقعیت داستان پس گرفتن قرارداد دومیلیون دلاری حامد حدادی چیزی بود که شاید اصلا به خود او ربط مستقیمی نداشت و تنها به نظام بسیار پیچیده مالیاتی در لیگ ان بی ای بر میگردد. برای جلوگیری از جمع شدن همه بازیکنان خوب در یک تیم و افزایش بی رویه سطح دستمزدها در لیگ بسکتبال ان بی ای، بازیکنان و لیگ ان بی ای توافق کرده اند که برای مجموع حقوق پرداختی در هر فصل سقف تعیین شود. تیم هایی که به هر دلیل از سقف توافق شده عبور کنند باید جریمه پرداخت کنند. نام این جریمه « مالیات تجملی» یا « لاگژری تکس » است . میزان این جریمه با عبور از سقف تعیین شده به طور صعودی افزایش می یابد. به این معنی که تیمی که ده میلیون دلار از سقف تعیین شده عبور کرده بسیار کمتر از تیمی که بیست میلیون دلار از سقف عبور کرده جریمه میدهد

جدول بالا بیلان تعهدات مالی تیم ممفیس در سال جاری و فصل های بعدی به بازیکنانش تا تاریخ بیست ششم ژانویه ( سه روز قبل از عقد قرارداد جدید با حامد) است. تیم ممفیس با دانته کالنیگهم توانست پانزده بازیکش را ببندد ولی هنوز دو میلیون دلار بیش از سقف تعیین شده هفتاد میلیون میلیون دلاری بود.هدف مدیریت این تیم این بود که برای فصل جاری جریمه ای پرداخت نکند. برای همین بود آنهای میبایست راهی پیدا کنند که دومیلیون دلار کمتر حقوق پرداخت کنند. آولین کارشان پس گرفتن قرارداد دومیلیون دلاری حامد بود. در مرحله بعدی بازیکن تازه وارد ونزوئلایی خود ، گرویس ولاسکز را به نیواورلینز منتقل کردند. این اقدام بیش از یک میلیون دلار در تیم جا باز کرد. سپس با تخفیف در میزان قراردادهای برایان اسکینز، جاش دیویس و جاش شلبی خود را به زیر هفتاد میلیون دلار رساندند. اینجا بود که از اعتبار یک میلیون و سیصد هزاردلاری باز شده در اثر فروش ولاسکز به نیوآورلینز استفاده کردند و در روز اخر سال 2011 حامد حدادی را با قراردادی تخفیف گرفته شده به خدمت گرفتند

اگر چه حامد حدادی در بازی در بولز به میدان نرفت ولی در سالن حضور داشت و مورد تشویق و حمایت طرفداران ممفیس قرارگرفت. دلیل اینکه حامد حدادی در این بازی در ارنج تیم قرار نگرفت این بود که او برای فصل جاری هنور موفق به اخذ ویزای کار در آمریکا نشده است و حضور او در این کشور با ویزای توریستی میسر شده. یکی از راه حل های جلوی پای او کاری است که مارک گسول هم چند سال پیش مجبور به انجام شد . او برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار باید از آمریکا خارج شده و با مراجهه به سفارت آمریکا در کشور کانادا اقدام به دریافت یک ویزای جدید کار بکنند تا ممفیس بتواند او را در فهرست بازیکنان فعالش قراردهد. شکی ندارم که وکلای شخصی حامد و هم چنین مشاورین حقوقی تیم ممفیس به شدت پی گیر موضوع ویزای کار حامد هستند که هرچه زودتر این ورزشکار را وارد میدان کنند تا در برنامه بسیار فشرده بازی این تیم کمکی برای مارک گسول باشد.نوع مطلب : اخبار روز، 
برچسب ها : همه چیز درباره رفت و برگشت حامد حدادی، گرویس ولاسکز، مبلغ قرارداد حدادی، آمادگی حدادی، باشگاه ممفیس، باستن سلتیكس،